זיוה ואפרים למדן
      פסיכותרפיה
Default  |  English  |  

ההתמחות בטיפול זוגי בשיטת האימגו,השלימה עבורי את ההסתכלות על יחידים ועל זוגיות. כאן קיבלתי את אחד הכלים היעילים והמבריקים ביותר בעבודה הטיפולית. שפת האימגו הפכה להיות השפה בבית, עם הילדים  ועם המטופלים.
בזכות ההכשרה עם הדי ויומי שלייפר, בניתי את דימויי העצמי המקצועי כמנהיגה וכמובילה בטיפולים ובחיים. ( תעודת מטפלת מומחית בשיטה מ 2002 ). 
שיטת האימגו שפותחה על ידי הרוויל הנדריקס נותנת כלים לזוגות לבנות מערכת בטוחה, מלמדת מיומנויות של הכלה תוך הקשבה, הבנה ואמפטיה. באמצעותה יש מקום לכל אחד מהשותפים לגדול ולהתפתח תוך זיהוי פצעי ילדות וריפוי הדדי שלהם. זו אחת הדרכים לפיתוח אינטימיות מתוך סקרנות וחידוש של האהבה.
כמומחית בשיטת האימגו אני מטפלת בזוגות, ביחידים המחפשים את המשמעות ביצירת קשרים זוגיים,ובמשפחות כאשר הגישה מעשירה את המרחב שבין כולם, נותנת אפשרות לבנית אמון וקשרי כבוד בין ההורים והילדים.
בנוסף אני מנחה  קבוצות של  זוגות המעוניינים בטיפוח ובטיפול בקשר שביניהם לאחר התנסות ראשונית באימגו. 
הדרכתי בארץ ובחו"ל קבוצות מטפלים המעוניינים לחזק את עבודתם הטיפולית בזוגות בשיטת האימגו. 
העברתי הרצאות לפני צוותים של מטפלים, כמו בתחנה לבריאות הנפש בראשל"צ, וגם העברתי סדנא לפסיכולוגים חינוכיים בדרכי האימגו בתוך משפחה ובדיאלוגים עם ילדים.  

ההכשרה השניה המשמעותית שעשיתי בשנים האחרונות, במקביל להתמחות באימגו, היא ההתמחות ברגרסיה ובטיפול טרנספרסונלי. ההתבוננות הרוחנית  מהווה את ההשלמה להכשרות האחרות שלי. את ההכשרה קבלתי מזוג טרפיסטים הולנדים המלמדים את השיטה ה'הולוגרפית' בארץ : רוב בונטנבל וטיניקה נורדגרף. למדתי על מהות הפנימית שלי ושל האחרים מתוך המפגש עם הנשמה וגלגוליה. במגביל , לקחתי חלק בקבוצת הלמידה וההדרכה עם בריזיט קשטן , פסיכולוגית קלינית בכירה המובילה בתחום זה בארץ, התנסיתי כמטופלת וכמטפלת בהבנת מחסומים רגשיים וגופניים בפרספקטיבה רחבה מזו שהייתה לי עד אז.

בעקבותיו של אפרים בעלי, המשכתי את ההכרות וההבנה במושגי הנפש מתוך התבוננות ביהדות ובקבלה היהודית. הטיפול ברגרסיה לילדות ולמסע הנשמה קבל עבורי משמעות חובקת ומשלימה. ההתייחסות שלי כיום בעבודה הטיפולית היא לקחת את כל חלקי הגוף, הנפש, והרוח כחלקים המשלימים את הביטוי המלא של האדם.  

עבודתי כיום מתחלקת למספר תחומים

- מטפלת זוגית בשיטת האימגו

- פסיכוטרפיסטית לילדים בגיל הרך , ביה"ס  ומתבגרים.

- מדריכת הורים לילדים בגיל הרך וביה"ס.

- פסיכוטרפיסטית למבוגרים  - לאנשי קבע ולמשפחותיהם , מטעם מכון הקבע של צה"ל.

- מנחה קבוצות זוגות, לזוגות שעברו התנסות ראשונה בשיטת האימגו.

- מנחת סדנאות להתנסות בשיטת האימגו בעבודה עם ילדים . ( באוגוסט 2006 הנחיתי  עם  אפרים סדנא בשרות הפסיכולוגי של מועצת מטה יהודה ובית שמש ).

- מרצה ומנחה בנושא טיפול זוגי בחו"ל .


  
 

לייבסיטי - בניית אתרים