זיוה ואפרים למדן
      פסיכותרפיה
Default  |  English  |  

 
טיפול בילדים
     בתור בוגר המגמה הקלינית של הילד, ובהמשך לימודים מתקדמים בבי"ס לפסיכותרפיה, הוכשרתי לטפל בילדים מגיל הרך ועד בוגרים. כל שנותיי המקצועיים אני מטפל בילדים ובהוריהם. משך השנים התרשמתי שעיקר השינויים הטיפוליים ניתן לזקוף להורים אשר משקיעים בילדיהם, ולכן אני תמיד רואה את ההורים במקביל לטיפול פרטני בילד, גישה זו אמנם יקרה יותר להורים, אך מניבה תוצאות טובות יותר ומהר יותר. 
 
טיפול טרנספרסונלי
     טיפול טרנספרסונלי מתייחס לכל ההיבטים הנפשיים של האדם - הרגשי,השכלי,התנהגותי והרוחני. ניתן לומר שהוא כולל את כל הגישות הפסיכולוגיות [ דינאמי קוגניטיבי, התנהגותי,אקסיסטנציאלי] ומוסיף גם היבט רוחני. גישה זו מתייחסת לכלל האדם ולא רק לחלק אחד. כמו כן, גישה זו מתייחסת לנשמה של האדם , לא רק בחיים האלו אלא גם בחיים קודמים, ולכן מתייחס ברצינות לשחזור גלגולים כאמצעי לפתרון בעיות בהווה. כיום העבודה הפסיכותרפויטית אצלי מבוססת על גישה זו ואני מוצא בה עזרה רבה למטופלי.
 
מומחיות בחרשות
      התחלתי לעבוד עם ילדים חרשים וכבדי שמיעה ב1974, ומאז ועד היום ממשיך בעבודה טיפולית עם ילדים ומבוגרים לקויי שמיעה.
שירותים הניתנים:
                        -טיפול (פרטני, זוגי , ומשפחתי) בשפת הסימנים
                        -יעוץ (למשפחות, למערכות, לאנשי בריאות הנפש, וכו')
                        -הדרכה מקצועית (לאנשי בריאות נפש, פרטני וקבוצתי)
 
טיפול בניצולי שואה ודור שני
   כשם שיש מאפיינים ספציפיים לאוכלוסיות שונות, כך גם לגבי ניצולי שואה ודור שני ודור שלישי לשואה. כיום אני נהנה בעבודה עם אוכלוסיה זו ובהדרכת אנשי מקצוע בתחום זה, במסגרת של "עמך" - עמותה לניצולי שואה ודור שני. טיפול באנשים מבוגרים ניצולי שואה לימד אותי בין היתר שניתן לעסוק בפסיכותרפיה גם עם אנשים השייכים לגיל הזהב בני 70 – 80+, טיפול שבו הם מצליחים לפתור עניינים לא פתורים מילדותם ולשנות לטובה את אורח חייהם ואת מצבם  הרגשי/נפשי ותפיסת חייהם הרוחנית.
 
טיפול באנשים שעברו טראומה
     מאז 1988 אני עובד עם אגף השיקום של משרד הביטחון, ובעיקר עם אנשים שסובלים מתגובה פוסט טראומטית. במו כן, מקרים של אנשים שנפגעו בתאונות, פיגועים וכדו.'
העבודה קשה וממושכת, אך בשיטות שונות כגון : היפנוזה, דיסנסיטיזציה, ועוד, ניתן גם לעזור להם לבנות את החיים מחדש.
לייבסיטי - בניית אתרים